HAYAL BİLGİSİ 10!


3. Yılında Hayal Bilgisi Edebiyat Dergisi 10. Sayısı ile Edebiyat Okurunun Karşısında

38 farklı isim yer aldı bu sayıda. Gene Ayşe ve Cihat'ın emekleri ve uykusuz geceleri neticesinde.

Yunus'un kapak tasarımı, Emre'nin kitap önerileri, ilk sayımızdan bu yana sayfalarımızda yer alan pek çok dostumuzun ısrarlı beklentileri neticesinde.

Bu heyecan, tam 3 yıldır hiç azalmadan devam ediyor. Daha nice sayılara...

Dergiden edinmek isteyen dostlar, bana mesaj yazmalı. Adreslerini bildirmeli. Kaç adet istediklerini ifade etmeli. Derginin yoluna daha rahat devam edebilmesi için, tanıtım, dağıtım ve diğer pek çok konuda bize yardımcı olmalı.

Dergimizle birlikte, ahşap zemin üzerine isminizi yakarak ayraç yapıp hediye edeceğiz, ilgililere duyurulur :)

Kapağımızı ve bu metni paylaşarak dergiyi daha fazla insana ulaştırmamıza yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca, iletişiminiz olan internet sitelerinde, facebook sayfalarında, twitter'da ve dahi sözünüzün ulaştığı her yerde Hayal Bilgisi'ni anlatmanız, tanıtmanız bizi memnun eder.

10. sayının önsözünden:

Kıymetli okur,
Edebiyat dergileri kapanıyor, her ay yenileri kitapçı raflarında yerini alıyor. İlk sayısı yayınlandıktan sonra devam edemeyen çok dergi var ve bu dergilerin tek sayıları, yüzlerce sayı devam eden herhangi bir derginin herhangi bir sayısından daha az değerli değil.

Edebi kaygı ve heyecan ile birden çok kişinin kaleme sarılarak oluşturduğu bu ürünlerin hepsi çok değerli. Ve aslında, zamanla heyecanını yitirerek yalnızca ticari bir organa dönüşen dergilerden çok daha değerli, yayın hayatına devam edemeyen bu dergiler.

Biz, Hayal Bilgisi olarak, üç yıla ancak 10 sayı sığdırabildik. 2011’de bir deprem yaşadık. Ardından maddi depremlerle ara verdik. Yola birlikte çıktığımız insanların yarısını kaybettik, bir o kadar yol arkadaşı kazandık. Hayal Bilgisi, adı değişmese de, her sayı kapanıp yeniden yoluna devam eden bir dergi gibi. Bu yüzden heyecanını koruyor, en çok heyecanını…

Mısır ve Suriye’de kan akıyor. Bizim, aklımız ermiyor zalimlerin oyunlarına. Ama yüreğimiz sessiz kalmadı. Şiirler yazdık. Masum insanlar hayatlarını kaybediyorken, yalnızca yazarak onların yanında olmak, çok ağır.

Kitaplara dair çok şey var bu sayımızda ve genç kalemlerden ilk yazılar. Kapısı herkese açık bir dergi Hayal Bilgisi. Ve bir iyilik projesi, ilk gününden beri. Her türlü konuda fikir ve önerilerinizi, eleştirilerinizi, yorumlarınızı bizimle paylaşın.

İlerleyen sayfalarda, mutlaka size hitap eden bir yazı ve yazarla tanışacaksınız.                          

İyi okumalar…

Bu sayıda:

Ayşe Ünsal, Cihat Albayrak, Emre Gürkan Kanmaz, Müştehir Karakaya, Adige Batur, Emre Küçükoğlu, Mavi Esra Pak, S İclal Tiryaki, İbrahim Sarp Baysu, Abdulkadir Üstündağ, Cahit Tan, Gülşen Çağan, İnci Erkan Taş, Zelal Akgün, Mehmet Türkmen, Pınar Doğu, Rukiye Bayır, Emine Köseoğlu, Şen Çakır, Yelda Karataş, Yaşar Bedri, Yasin Börekoğlu, Yasin Altunbay, Kemal Acar, Lütfi Demir, Hızır İrfan Önder, Benjamin A.E., Yunus Ünsal, Ebru M. Kayır, Emrah Adaklı, Atilla Yaşrin, Semrin Şahin, Özge Öndüç, Meltem Dağcı, Aziz Küçük, Burcu Türkmen, Fatma Tanrıkulu, Umut Talha Sevgi, Selin Gamze Aşkın

www.edebiyatdergisi.org
www.cihatalbayrak.com
ayse-cihat@hotmail.com
05056351554